Royal Lochnagar (700ml)

3,600ден

Royal Lochnagar се смета за омилено виски на Кралицата Викторија и Принцот Алберт, а неговата дестилерија се сместема непосредно до замокот Балморал.
Се карактеризира со специфични мирисни ноти на кафе и шеќер и вкус кој од сладок брзо преоѓа во киселкаст.

Royal Lochnagar (700ml)

3,600ден