Don Julio Reposado (700ml)

3,900ден

Don Julio Reposado е луксузна текила, направена само од рачно селектирано и целосно созреанo сино агаве (најдобрата сорта на агаве наменето за производство на текила). Процесот на дестилирање во бакарни садови, допринесува за свежиот цитрусен вкус на оваа текила.

Вкус: зрело овошје, вкус на ванила и цимет свиленкаст , топол завршеток.

На залиха

Don Julio Reposado (700ml)

3,900ден