Johnnie Walker Black Sherry (700ml)

2,350ден

Совршен микс на сладок и чадлив вкус.
Повеќе од 200 години Johnnie Walker фамилијата верува во идејата дека вискито е само за уживање. Johnnie Walker Black Sherry е шкотско виски солесен свиленкаст вкус, произведен од сорти на виски кои се одлежани 12 години, и финиширани во буриња зачинети со шери. Тоа е вкусот на Johnnie Walker Black зачинет со слаткост од смокви и сливи која доаѓаа од шери бурињата.

Начин на послужување: чист или со мраз, во комбинација со темни овошја, јатки и чоколадо

Johnnie Walker Black Sherry (700ml)

2,350ден