Etsu Pacific Ocean Japanese Gin

2,300ден

Вкусот на јод на овој исклучителен џин ги истакнува ботаничките состојки, вклучително јапонската јузу и горчливата кора од портокал.
Чист и проѕирен изглед со мирис на јод, солена вода и јузу. Pacific Ocean Japanese Gin се дестилира во дестилеријата Асахикава во Хокаидо.
Изворската вода од планините и водата од Јапонското Море се додаваат во внимателно одбрани ботанички производи, како што се смрека, кора од горчлив портокал, корен од сладок корен, ангелика и коријандер за да се добие овој уникатен џин, кој ја доловува суштината на јапонскиот брег во шише.
Шишенцето Etsu Pacific Ocean Water е направено од 100% рециклирано стакло (PCR).

Etsu Pacific Ocean Japanese Gin

2,300ден