Rubin Prokupac (750ml)

250ден

Квалитетно суво црвено вино, направено од домородното сорта на грозје со исто име од винаријата Rubin. Виното е со автентична, интензивна рубин црвена боја со јасни ароматични тонови на зрело црвено овошје. Има полн вкус со убава и урамнотежена структура, како и невообичаено долга завршница.

Температура на сервирање: 16-18’C.

Препорачано со: зачинети јадења, црвено месо со печурки, јагнешко месо и свинско печење.

Rubin Prokupac (750ml)

250ден