НОВО: Gordon’s Tropical Passionfruit

Gordon’s Tropical Passionfruit

Cонувате за бегство на некоја тропска дестинација?
Gordon’s Tropical Passionfruit ќе оствари вашите соништа!

За сите љубители на на џин, Светски познаиот џин Gordon’s лансира нов егзотичен вкус кој е совршен за уживање во пролетно/летниот период .
Подготвен од најквалитетни состојки со природни ароми, Gordon’s Tropical Passionfruit е направен за да ги балансира нотите на смрека и освежителниот вкус на Gordon’s со најдобрите тропски пешн фрут плодови.

Вкусна опција за оние кои сакаат да пијат нешто егзотично, совршен за уживање во вечерните часови со пријателите и за оние кои бараат нов вкус ова лето.

За да уживате во совршено Gordon’s Tropical Passionfruit и тоник, сипете 50 мл џин во чаша полна со мраз, надополнете со 150 мл тоник и украсете со свеж пешн фрут плод или резанка лимета..

Уживајте во егзотичното патување со тропскиот вкус, Gordon’s Tropical Passionfruit.