Ново вкусно задоволство – Baileys Salted Caramel

За сите сладокусци и за оние кои сакаат да експериментираат со вкусовите, имаме одлични вести. Новиот Baileys Salted Caramel од сега е достапен и на нашиот пазар.
Baileys Salted Caramel е ликер кој е комбинација од добро познатиот ирски крем на Baileys Original со мекиот и кремаст вкус на сочна карамела, зачинета со сол.

Додадете го во вашиот омилен колач, во вкусна есенска торта, сладолед или кафе, а за оние кои сакаат да го почуствуваат вистинскиот вкус, доволно е само да додадат коцка лед и да уживаат.

Baileys Salted Caramel е ликер од Baileys фамилијата која е составена од повеќе видови на ликери, од кои на нашиот пазар се достапни Baileys Original Irish Cream и Baileys Strawberries and Cream и сите може да се најдат на нашата онлајн продавница, како и во поголемите маркети.