Bëhuni #самсвојбармен dhe zgjidhni paketën tuaj të koktejeve

Kthejeni kuzhinën në një banak bar dhe shëndrroni pijet në kokteje argëtuese dhe të shijshme. E re në ueb dyqanin tonë – pako koktejesh me koktejet më tërheqëse.

Paketat e koktejeve janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për të gjithë ata që duan të eksperimentojnë dhe të provojnë aftësitë e tyre të banakut. Bëhuni #самсвојбармен dhe befasoni të dashurit tuaj me pije interesante për t’u shoqëruar në një atmosferë shtëpiake.

Dhe cilin koktej do ta zgjidhni, jua lëmë juve.

Whisky Lemon

50ml J&B

100ml Lemon Soda

Në një gotë të gjatë me akull, shtoni përbërësit dhe përzieni. Dekorojeni me një fetë limoni.

Whisky Sour

50ml Johnnie Walker Red

60ml Lemonade Base

Shtoni përbërësit në një shaker me akull dhe tundeni për 10-15 sekonda. Kullojeni në një gotë të ulët me akull dhe dekorojeni me një fetë portokalli.

Spiced & Ginger

50ml Captain Morgan Gold

100ml Ginger Ale

Në një gotë të gjatë me akull, shtoni përbërësit dhe përzieni. Dekoroni me një copë limoni jeshil.

Vodka Tonic

50ml Smirnoff

100ml Bergamoto Tonic

Në një gotë të gjatë me akull, shtoni përbërësit dhe përzieni. Dekorojeni me një fetë limoni.

Flavoured Mojito

50ml Captain Morgan White 50ml

15ml Giffard Pasion Fruit Syrup

Half Lime

Fresh Mint

Дополнете со Soda Water

Në një gotë të gjatë, së pari shtypeni limonin jeshil, pastaj shtoni përbërësit e tjerë. Sipër hidhni akull të grimcuar dhe përzieni. Dekorojeni me nenexhik të freskët.

Hugo

20ml Elderflower syrup

150ml Prosecco

50ml Soda Water

Shtoni përbërësit në një gotë verë me akull dhe përzieni. Dekoroni me një fetë limoni jeshil dhe nenexhik të freskët.

Johnnie Red & Ginger

50ml Johnnie Walker Red

100ml Ginger Beer

Në një gotë të gjatë me akull, shtoni përbërësit dhe përzieni. Dekoroni me një copë limoni jeshil.

 

Johnnie Black & Ginger

50ml Johnnie Walker Black

100ml Ginger Ale

Në një gotë të gjatë me akull, shtoni përbërësit dhe përzieni. Dekoroni me një copë limoni jeshil.

Margarita

40ml El Viejito Tequila

15ml Triple sec

20ml Lime Juice

Shtoni të gjithë përbërësit në shaker dhe tundeni për rreth 10-15 sekonda. Kullojeni në një gotë margarita dhe dekorojeni me një majë të kripur dhe një fetë limoni jeshil.

Don Margarita

40ml Don Julio Tequila

15ml Triple sec

20ml Lime Juice

Shtoni të gjithë përbërësit në shaker dhe tundeni për rreth 10-15 sekonda. Kullojeni në një gotë  margarita dhe dekorojeni me një majë të kripur dhe një fetë limoni jeshil.

 

Paketat e koktejeve janë gjithashtu dhurata e përkryer.