Speculoos Syrup 1L

815ден

Чист шеќерен сируп направен од природна арома на цимет во комбианција со ноти на кекс

Спекулос е традиционален кекс кој се прави за време на Божиќните празници особено во регионот на Белгија, Холандија, Западна Германија и северна Франција.

  • Без конзерванси
  • Без лактоза
  • Без глутен
  • Веган
  • 3 години рок на употреба

На залиха

Speculoos Syrup 1L

815ден