MANSALTO LA COMMENDA CHIANTI (750ml)

620ден

Класично убаво Кјанти со 80% санџовезе и 20% мерло од ридовите на Арецо и Сиена во срцето на Тоскана. Топло и примамливо, овошно на мирис со типични ароми на компот од цреши, сок од шипка и зачини кои нежно Ве пецкаат на непце.

На залиха

MANSALTO LA COMMENDA CHIANTI (750ml)

620ден