Don Margarita

3,990ден

Пакетот содржи:

  • Don Julio Blanco Tequila 700ml
  • Triple Sec ликер 700ml
  • Прирачник за коктели

Начин на подготовка на коктелот:

40ml Don Julio Tequila

15ml Triple sec

20ml Lime Juice

Во шејкер додадете ги сите состојки и шејкајте околу 10-15 секунди. Процедете во чаша за маргарита и декорирајте со солен врв и парче лимета.

Нема на залиха