BLT

2,250ден

Пакетот содржи:

  • Bulleit Bourbon 700ml
  • Imperdibile Superior Italian tonic x4
  • Bulleit подметачи за чаши
  • Прирачник за коктели

Начин на подготовка на коктелот:

50ml Bulleit bourbon

100ml Imperdibile Superior Italian tonic

Во висока чаша (Highball) со лед додадете ги состојките и промешајте. Исцедете сок од парче лимон и истото ставете го како декорација.

Нема на залиха